Föremål som liknar akvarell Scholander

  • Träfflista
  • 9156 Akvarell
    Såld: 350 kr

    Såldes den 17 juni 2019
  • 6442 Akvarell
    Såld: 250 kr

    Såldes den 25 augusti 2014
  • 2620 Akvarell
    F. Scholander, studie, alvito, Compagnol, 16x10
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 2 november 2009
  • 7691 Akvarell
    signerad, F Scholander 1876, Befäst stad, 27x34
    Såld: 2.700 kr

    Såldes den 8 december 2008
  • 1190 Akvarell
    F W Scholander, 1853, "Trumslagarpojke", 17x12
    Såld: 700 kr

    Såldes den 17 oktober 2005
  • 5113 Akvarell
    Såld: 2.700 kr

    Såldes den 9 maj 2005
  • 1588 Akvarell
    Frerik Wilhelm Scholander, 1878 73x93
    Såld: 8.000 kr

    Såldes den 11 april 2005
  • 7053 Akvarell
    F.W.Scholander, Interiör med soldater, 1877, 35 x 25
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 8 april 2002
  • 8022 AKVARELL
    Scholander, 1881, Människor i kyrkomiljö, 42 x 32
    Såld: 2.400 kr

    Såldes den 18 december 2000